Plamene pobjedom protiv Šibenika zaključile ligaški dio sezone, u polufinalu playoff-a protiv Raguse

Košarkašice Plamen Požege sigurnom i uvjerljivom pobjedom protiv Šibenika 79:54 zaključile su ligaški dio natjecanja. Gošće su otvorile susret s pet vezanih poena u uvodu, no sve nakon toga pripalo je Plamenim, koje su do kraja susret pretvorile u jednosmjernu ulicu. Sjajnom igrom pitanje pobjednika praktički je riješeno već do konca prvog poluvremena, koje je pripalo našim košarkašima s +23 (50:27). U nastavku susreta ta je prednost nastavila rasti, pa je u 33. minuti susreta dosegla i maksimalnih +32 (77:45), da bi tek u samoj završnici dvoboja uslijed brojnih promjena i rotacija u sastavu Plamenih, Šibenčanke iskoristile priliku da ponešto ublaže poraz na konačnih -25.

Uz uvjerljivu pobjedu i dobru igru, trener Englman zasigurno može biti zadovoljan i činjenicom, da je u ovom dvoboju uspio prilično dobro rotirati cijeli tim, uz ponešto reduciranu minutažu za nositeljice igre. Priliku za igru ponovno su dobile sve dostupne djevojke, a najefikasnija u redovima domaćina bila je Nevena Vučković s 20 postignutih poena, 18 je ubacila Marija Kešeljević, 14 Lea Miletić, 9 Jelena Zorić. U listu strijelaca upisale su se i Jelena Ivezić sa 7, Kristina Uzelman s 5, Laura Bašić s 4, te Lara Benić s 2 postignuta poena.

Kod Šibenčanki bolje od ostalih bile su Petra Baban sa 16, Lucija Skorić s 14 i Tihana Stojsavljević s 11 postignutih poena.

S obzirom na ishod derbi susreta posljednjeg kola između Trešnjevke i Raguse u Zagrebu, rasplet je sljedeći: prvo mjesto na kraju ligaškog dijela pripalo je ekipi Trešnjevke, drugo mjesto zauzela je Plamen Požega, treće aktualni prvak i branitelj naslova dubrovačka Ragusa dok je četvrti zagrebački Medveščak.

Stoga je jasno kako će protivnik našim curama u polufinalu play-offa biti dubrovačka Ragusa. Polufinalna serija igra se na dvije pobjede, a prva utakmica na rasporedu je već sljedećeg vikenda u Požegi.