Slavlje Plamenih u Dubrovniku za izjednačenje u seriji

U drugoj utakmici polufinalne serije prvenstva Hrvatske, košarkašice Plamen Požege slavile su na gostovanju u Dubrovniku protiv Raguse 80:59 i tako izjednačile rezultat u seriji na 1-1. Nakon prvog dvoboja i poraza kojeg smo upisali na domaćem terenu ostao je gorak okus, no to nije pokolebalo naše cure. Period između dvije utakmice iskorišten je za odmor, analizu i kvalitetnu pripremu, kako bi načinjene greške iz prvog dvoboja ispravili, a reakcija ekipe bila je sjajna.

Od samog starta dvoboja Plamene su ušle snažno, odlučno i hrabro te su u potpunosti nametnule svoj ritam igre i dvoboj otvorile s prednošću od 12-0. Aktualni prvak kratkotrajno se uspio pribrati i donekle uhvatiti priključak na -6 (14-20), ali u završnici prve dionice naše cure podižu ritam i već nakon uvodnih deset minuta stječu dvoznamenkastu prednost od +11 (30:19).

Druga četvrtina protekla je u čvrstoj i bespoštednoj borbi s obje strane, ali i u potpunom rezultatskom egalu (13:13), pa se na predah otišlo s prednošću Plamenih (43:32).
Za razliku od prvog dvoboja u kojem se početkom nastavka, uslijed raznih dvojbenih i čudnih okolnosti na samom terenu, našim curama dogodio gubitak fokusa i pad u igri, koji je Ragusi omogućio preokret i na koncu i pobjedu – ovoga puta maksimalan fokus zadržan je do kraja. Izabranice Vladimira Englmana odradile su gotovo savršenih deset minuta košarke kroz treću četvrtinu, u kojoj su aktualne prvakinje imitirale na svega šest postignutih poena, dok su s druge strane ubacile 22 i stekle ogromnih +27 (65-38) za završnih deset minuta utakmice.

Unatoč ogromnoj prednosti visok stupanj koncentracije zadržan je i kroz velik dio posljednje četvrtine, pa je prednost Plamenih u 38. minuti susreta dosegla i maksimalnih +30 (80:50), da bi Ragusa tek u samoj završnici uspjela iskoristiti velik broj rotacija koje je načinio trener Englman da ponešto ublaži uvjerljiv poraz.

RAGUSA – PLAMEN POŽEGA 59:80 (19:30, 13:13, 6:22, 21:15)

Najefikasnija u redovima Plamenih bila je Jelena Ivezić s 22 postignuta poena, Lea Miletić ubacila je 19 uz 13 skokova, Marija Kešeljević postigla je 18 poena i uhvatila pet skokova, Nevena Vučković 13 uz također pet skokova, Emilija Podrug postigla je šest poena uz 10 skokova i četiri asistencije, a u listu strijelaca upisala se i Jelena Zorić s dva poena.

Kod Raguse Lea Hajdin sa 17 i Carmen Miloglav s 13 poena bile su jedine dvoznamenkaste u svom timu.

Ovom pobjedom naše cure još su jednom pokazale svoju vrijednost i karakter koji posjeduju, no priča ni izbliza nije gotova. Do finala dijeli nas još jedan velik, težak i ključan izazov koji je pred nama. Treći i odlučujući susret polufinalne serije na rasporedu je u nedjelju (5. svibnja, 17.00 sati) te vas dragi navijači ovim putem pozivamo da u što većem broju ispunite dvoranu “Tomislav Pirc” i toga dana date gromoglasnu podršku našim curama na putu do finala. Čekamo vas, vidimo se u dvorani!