Poraz od Medveščaka u 3. kolu Premijer lige

Košarkašice Plamen Požege u 3. kolu Premijer ženske košarkaške lige Hrvatske, upisale su poraz na gostovanju u Zagrebu, od ekipe Medveščaka 76-71.

Domaćin je bolje otvorio susret i već u prvih deset minuta utakmice stekao devet koševa prednosti (23-14). Plamene su se u nastavku susreta podigle i malo po malo smanjivale zaostatak, no do preokreta ipak nisu uspjele doći, iako je prilika za to bilo.

Početkom posljednje dionice Požežanke su stigle do izjednačenja (59-59), no potom su nizom pogrešaka i nerealiziranih prilika u napadu ponovno omogućile Medveščaku da napravi veliku seriju 11-2 te se tako ponovno odvoji, na pokazat će se nedostižnih +9 (70-61).

U samoj završnici utakmice Plamene su nakon poena Nevene Vučković uspjele prići na -2 (69-71), 40 sekundi prije kraja, ali onda je uslijedila “penal” završnica u kojoj su igračice Medveščaka bile mirne i precizne, i tako privele utakmicu kraju, te im čestitamo na ostvarenoj pobjedi.

Bio je ovo čvrst i ujednačen dvoboj  kojeg su odlučile nijanse. Susret je nažalost obilježila  sudačka trojka svojim lošim i nedoraslim izdanjem, ali isto tako i prilično loš šuterski dan košarkašica Požege koje su u cijelom susretu pogodile svega jednu trojku iz 12 pokušaja- i to preko Nevene Vučković pri samom kraju dvoboja.

Najefikasnija u pobjedničkim redovima bila je Vivien Nejašmić sa 16 postignutih poena, 15 je ubacila Katarina Sekulić, 12 Ivona Jakovljević, 11 Lea Maršić, 10 Ivana Mamić.

Na drugoj strani prvo ime Plamenih bila je  Jelena Ivezić s 28 koševa, 15 je ubacila Lea Miletić, 8 Martina Kujundžić, Nevena Vučković i Emilija Podrug dale su po 7, a Kira Lowery ubacila je 6 koševa.

ŽKK Medveščak – ŽKK Plamen Požega  76-71 (23:14, 21:23, 15:18, 17:16)

STATISTIKA

Vremena za odmor nema puno, već u srijedu (18.listopada, 18.00 sati), naše će košarkašice u sklopu unaprijed odigranog 8. kola WABA lige gostovati u Austriji, kod UBI Holding Graza.