Poraz od Partizana u 2. kolu WABA lige

Košarkašice Plamen Požege poražene su jučer u Beogradu, u sklopu drugog kola Waba lige od Partizana 94-60. Baš kao  i za prethodno gostovanje u Sloveniji kod Cinkarne Celje, trener Englman i ovoga puta odlučio se na put otići bez Miletić, Ivezić i Podrug, što se posljedično reflektiralo i na snagu ekipe, koja nije uspjela ozbiljnije ugroziti beogradske crno – bijele.

Plamene su se u rezultatskom egalu držale samo u nekoliko uvodnih minuta susreta, no onda se Partizan malo po malo počeo odvajati. Do konca prve četvrtine već je bilo +10 za domaći tim (27-17), da bi kroz drugu četvrtinu ta prednost dodatno rasla, pa se na odmor otišlo s +23 za Partizan (55-32), i već tu je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Drugo poluvrijeme tako nije ponudilo previše uzbuđenja. Košarkašice Partizana mirno su kontrolirale događanja na terenu i rutinski privele posao kraju – povećavši razliku na konačnih +34.

U domaćim redovima 10 se igračica upisalo u listu strijelaca, a predvodila ih je Jovana Boričić sa 17 koševa, 14 je ubacila Anđela Marojević, 12 Bojana Miškić, 10 Marina Davinić.

Kod Plamenih prvo ime bila je Nevena Vučković s 20 koševa, šest skokova i pet asistencija, a dvoznamenkasti broj koševa  postigla je još samo Martina Kujundžić 12.

Partizan 1953 – Plamen Požega 94-60 (27-17, 28-15, 21-14, 18-14)

STATISTIKA

Naše košarkašice sada se okreću obvezama u domaćem prvenstvu gdje ih već u  subotu, 14. listopada s početkom u 18,00 sati očekuje gostovanje u Zagrebu kod Medveščaka, u susretu 3. kola Premijer lige.