Poraz Plamenih na gostovanju u Dubrovniku

U derbiju 17. kola Premijer lige košarkašice Plamen Požege poražene su na gostovanju u Dubrovniku od Raguse 70:67 (28:16, 21:25, 13:13, 8:13). Ključnim za rasplet utakmice pokazao se znatno bolji ulazak domaćina u susret, i prva četvrtina koja je pripala Ragusi rezultatom (28:16). Nakon slabijeg ulaska u dvoboj i početnog grča, u ostatku dvoboja Plamene su bile više nego ravnopravan suparnik aktualnim prvakinjama države, te su postepeno smanjivale zaostatak.

Na odmor između dva poluvremena otišlo s +8 za Ragusu, a isti razmak domaći tim zadržao je i nakon 30 minuta igre. U uvodnim minutama posljednje dionice, mini serijom 4:0 Plamene prepolavljaju zaostatak i prilaze na 62:58. Nakon toga Ragusa se uspjela konsolidirati i nakratko opet preuzeti dominaciju na terenu te ponovno odmaknuti na dvoznamenkastu razliku od +11 (70-59). Ipak Plamene se nisu predavale i u završnici susreta uspjevaju napraviti veliku seriju 8-0 te zaosatak smanjiti na samo tri poena, no vremena za potpuni povratak nije bilo.

Unatoč porazu u redovima Plamenih nema razloga za nezadovoljstvo. Uzimajući u obzir činjenicu da se na gostovanje u Dubrovnik otišlo bez ozljeđene kapetanice Jelene Ivezić i Nevene Vučković, može se reći kako su izabranice trenera Englmana odradile lavovski posao. Ovo je bio treći poraz Plamenih u prvenstvu, koliko sada ima i dubrovačka Ragusa, no primarni cilj se uspio ostvariti. Unatoč porazu u Dubrovniku, Plamene su sačuvale bolji međusobni omjer s Ragusom, te će u slučaju istog broja pobjeda i poraza na kraju regularnog dijela sezone, naš tim imati prednost domaćeg terena  u mogućim play-off susretima s Ragusom.

Što se tiče individualne statistike, kod domaćina pet igračica postiglo je dvoznamenkasti broj poena. Najefikasnija bila je Iva Todorić sa 16 poena i 11 asistencija, a pratile su je Lina Strilić s 15, Lea Hajdin s 14 te Carmen Miloglav i Tea Perić s po 10 postignutih poena.

Kod Plamenih u izostanku Vučković i Ivezić istakle su se one od kojih se najviše i očekuje. Kira Lowery s 19 postignutih poena bila je najefikasnija igračica susreta, 15 je ubacila Emilija Podrug, 12 Marija Kešeljević, dok je Lea Miletić susret završila s devet poena i 12 skokova, devet poena ubacila je i Jelena Zorić, a u listu strijelaca upisala se i Martina Berger jednom tricom.

U sljedećem kolu 9. ožujka Plamene će na domaćem parketu dočekati Zadar Plus.