Rutinska pobjeda Plamenih u Splitu

Košarkašice Plamen Požege u 13. kolu Premijer lige ostvarile su gostujuću pobjedu protiv ŽKK Split 42:80 (9:31, 5:23, 19:19, 9:7).  Nakon poraza od Trešnjevke izabranice Vladimira Englmana tražile su povratak pobjedama, stoga je dvoboj protiv trenutno pretposljednje ekipe na prvenstvenoj ljestvici došao u praktički idealnom trenutku.

S obzirom na razliku u kvaliteti između ova dva tima, bilo je jasno da će pitanje pobjednika odlučiti samo to koliko će ozbiljno Plamene odraditi posao na terenu. Nakon “lekcije” od Trešnjevke naše košarkašice u ovaj dvoboj ušle su dovoljno koncentrirane – vrlo lako i brzo su nametnule svoj ritam igre te pitanje pobjednika riješile već do konca prvog poluvremena, koje je pripalo Plamen Požegi s 40 koševa razlike (54:14).

Kako su u prvom poluvremenu sve dvojbe oko pobjednika riješene, drugo poluvrijeme proteklo je u gotovo revijalnom tonu.  Plamene su bez većih problema održavale prednost i čekale da vrijeme istekne, dok je domaćin tek u završnici uspio malo ublažiti poraz na konačnih -38.

Kira Lovery s 15 postignutih poena bila je najefikasnija u našim redovima, po 13 su ubacile Nevena Vučković i Martina Kujundžić, 11 Marija Kešeljević. U listu strijelaca upisale su se još Jelena Zorić 9, Jelena Ivezić 8, Kristina Uzelman 6, Emilija Podrug 5 poena, dok Lara Benić i Laura Bašić nisu postigle koševe. Kod domaćina prvo ime bila je Tea Turić s 15 postignutih koševa.

Sljedeći susret Plamene će igrati 20. siječnja, kada će u Požegi gostovati KA Žana Lelas, u sklopu četvrtfinala kupa “Ružica Meglaj Rimac”.