Slavlje Plamenih na gostovanju u Rijeci

U 15. kolu Premijer ženske košarkaške lige, košarkašice Plamen Požege slavile su na gostovanju u Rijeci kod FSV-a 51:59 (17:11, 11:19, 9:12, 14:17) te tako stigle do svoje 13. ovosezonske pobjede.

Bio je to susret šestoplasirane i vodeće ekipe prvenstva u kojem su Plamene imale status nedvojbenog favorita, no do pobjede se došlo puno teže od očekivanog.

Ponovno ulazak u dvoboj naših djevojaka nije bio najbolji, domaćin je nametnuo svoj ritam igre, žestoku obranu  uz puno kontakta, a Plamene kroz prvi period nikako nisu uspjele pronaći dobar ritam u napadu, pa je prva četvrtina pripala domaćinu  rezultatom 17-11.

Ipak u drugoj četvrtini izabranice Vladimira Englmana konačno su donekle povezale svoju igru te vrlo brzo stigle do izjednačenja 17-17 već nakon dvije minute igre u drugoj četvrtini. Preuzele su potom Plamene i vodstvo, a prednost se penjala i do plus osam, 30-22, na tri minute do kraja prvog poluvremena – no tu razinu igre nisu održale do kraja. Završnica druge četvrtine ponovno je pripala domaćinu koji je serijom 6-0 zostatak spustio na samo -2 (28-30), s kojim se otišlo na odmor.

Nastavak susreta ponovno je bolje otvorio FSV i poveo s 32-30. Nakon toga kroz ostatak trećeg perioda igre uslijedila je rezultatska klackalica u kojoj su se dva tima dugo smjenjivala u vodstvu, no Plamene ipak bolje zatvaraju treću četvrtinu  te u posljednjih deset minuta utakmice ulaze s pet poena prednosti (42-37).

Ključnim za rasplet utakmice pokazale su se uvodne minute posljednje četvrtine u kojoj su Požežanke zaigrale znatno bolje i odvojile se na 12 poena prednosti (49-37). Iako se domaćin odbijao predati sve do samog kraja te u nekoliko navrata spuštao svoj zaostatak – najbliže na -5 (44-49), četiri minute do kraja, ozbiljnije od toga nije više uspio zaprijetiti. Plamene su uspješno odbile sve nalete motiviranih domaćih cura i na koncu relativno rutinski privele posao kraju – upisavši tako vrlo važnu gostujuću pobjedu unatoč ne odveć dojmljivom izdanju.

Što se individualnog učinka tiče Lea Miletić još je jednom demonstrirala klasu  te je s 18 poena, devet skokova, tri asistencije, uz realizaciju iz igre od 66% i ukupnu valorizaciju 27 ponovno bila prvo ime susreta. Također vrijedi istaknuti i značajan učinak Jelene Zorić koja sve više potvrđuje status velikog pojačanja za naš tim. Nakon što je u susretu protiv Medveščaka u samo deset minuta na terenu ubacila deset poena, jučer je dobila značajno veću minutažu, a ukazano povjerenje trenera Englmana znala je iskoristiti. Za nešto više od 34 minute na terenu ubacila je 18 poena, uz šest skokova, jednu asistenciju i ukupnu realizaciju iz igre od 50%. Dvoznamenkasti broj poena postigla je još i Nevena Vučković 11.

Kod domaćina Nerea Brajac bila je najefikasnija s 14 poena, a pratile su je Ivona Krakić s 13 i Dora Čipčić s 12 postignutih poena.

U sljedećem kolu Plamene očekuje gostovanje u Puli 24. veljače 2024. godine.