Uvjerljivo i rutinsko slavlje Plamenih protiv Zadar Plusa

U 18. kolu Premijer ženske košarkaške lige Hrvatske, košarkašice Plamen Požege na domaćem su parketu uvjerljivo svladale Zadar Plus 89:56 (28:9, 32:19, 17:7, 12:21). Bio je to prilično jednosmjeran dvoboj u kojem je pitanje konačnog pobjednika vrlo brzo riješeno.

Nakon nekoliko uvodnih minuta koje su protekle u lošoj i nepovezanoj igri s puno pogrešaka, trener Englman se pri rezultatu 9-7 za gošće odlučio pozvati minutu odmora, na kojoj je uspio smiriti i resrtirati svoju ekipu. Od tog trenutka Plamene su do kraja prve dionice zaigrale znatno bolje i angažiranije te su napravile seriju 21-0!, s kojom su pitanje pobjednika praktički riješile već nakon uvodnih deset minuta utakmice.

U nastavku susreta ta je razlika samo  nastavila rasti, pa se tako na poluvrijeme otišlo s +32 za Plamene, da bi nakon trideset minuta prednost porasla za dodatnih deset poena. Velika prednost omogućila je treneru Englmanu brojne rotacije i mogućnost da pruži priliku svim dostupnim igračicama. U posljednjoj četvrtini došlo je i do blagog opuštanja, pada u ritmu, što su gošće iskoristile, i posljednju četvrtinu riješile u svoju korist rezultatom 21:12 te tako ponešto ublažile konačni poraz.

Najefikasnije u redovima Plamenih bile su Marija Kešeljević i Jelena Zorić s po 17 postignutih poena, 11 je ubacila Emilija Podrug uz 14 skokova i sedam asistencija, 10 je postigla Lea Miletić, devet Kristina Uzelman, sedam Jelena Ivezić koja se nakon duže stanke zbog ozljede leđa ponovno vratila na parket, Martina Berger ubacila je četiri, Anabela Berger tri a Aleksandra Vlaisavljević dva poena.

S druge strane kod Zadranki treba istaknuti Ivu Bošnjak koja je s 24 poena bila najefikasnija igračica susreta i Amerikanku Yasmine Joyner s 12 postignutih poena.

Ovaj susret poslužio je kao posljednja provjera i dobra uvertira za ono što naše djevojke očekuje ovog tjedna, kada će se 15. i 16. ožujka u dvorani “Tomislav Pirc” igrati završnica hrvatskog Kupa.

Na završnom turniru pored domaćina ŽKK Plamen Požege naći će se još branitelj naslova dubrovačka RagusaŽKK Šibenik te zagrebački Medveščak.

Voljom ždrijeba odlučeno je kako će program završnice otvoriti ŽKK Plamen Požega i ŽKK Šibenik,15. ožujka u 17 sati, dok će se drugi polufinalni dvoboj između  Medveščaka i Raguse odigrat istog dana od 20.00 sati.

Ovim putem još jednom koristimo priliku i pozivamo naše navijače, da u što većem broju  ispune dvoranu “Tomislav Pirc” te svojom podrškom budu vjetar u leđa našim curama, u pokušaju da se ispiše najsjajnija stranica klupske povijesti, i osvoji prvi seniorski trofej.