Četvrti poraz Plamenih u WABA ligi, Graz ponovno bolji

Košarkašice Plamen Požege gostovale su jučer u Austriji gdje su unaprijed odigrala utakmicu 8. kola WABA lige protiv UBI Holding Graza, i upisale poraz 85-63.

Bio je ovo ukupno četvrti poraz za Plamene u Waba ligi iz isto toliko odigranih susreta, te drugi od UBI Holding Graza u dva odigrana međusobna susreta.

Naš tim i na ovo gostovanje, kao i na sva prethodna ove sezone otišao je bez Jelene Ivezić, Emilije Podrug i Lee Miletić pa je trener Englman na raspolaganju za susret imao samo sedam igračica. U tako okrnjenom sastavu Plamene su pružile vrlo dobru igru i otpor u prvih 20 minuta utakmice, pa se na predah između dva poluvremena otišlo s prednošću domaćina od pola koša 43-42.

Ipak u nastavku susreta sve je više dolazio do izražaja skraćeni roster i umor kod igračica  Plamen Požege, koje kroz treću i četvrtu četvrtinu nisu uspjele zadržati ni približno dobar intenzitet igre kojeg su imale u prvom dijelu – što je domaćin iskoristio te iz minute u minutu povećavao svoju prednost, i na koncu uvjerljivo slavio s +22.

Nevena Vučković predvodila je listu strijelaca kod Plamen Požege s 19 koševa, 17 je ubacila povratnica u naše redove Marija Kešeljević, dok je Kira Lowery ubacila 13. U strijelce su se još upisale i Martina Kujundžić 8, Kristina Uzelman 4 i Lara Benić 2 koša.

UBI Holding Graz do pobjede su vodile Johana Maresch s 20, Simone Sill sa 17 i Jordis Reisner s 12 postignutih koševa.

Nakon gostovanja u Grazu naše se košarkašice okreću obavezama u domaćem prvenstvu, gdje ih u sklopu 4. kola Premijer ženske košarkaške lige očekuje dvoboj protiv riječkog FSV-a. Susret se igra u SD Tomislav Pirc (subota, 21. listopada s početkom u 16.15 sati)