Plamene nadigrale Lavove za prvu ovosezonsku pobjedu u Waba ligi

Košarkašice Plamen Požege u 5. su kolu WABA lige svladale KK Lavovi iz Brčkog 78-72. Za razliku od prethodnih utakmica u ovom natjecanju, u sinoćnjem dvoboju nastupile su Emilija Podrug i Jelena Ivezić, dok su izostale Martina Kujundžić i Lea Miletić.Bio je to čvrst i izjednačen dvoboj, koji nam je 30 minuta nudio rezultatsku klackalicu i gotovo konstantno smjenjivanje u vodstvu. Iako su gošće imale nekoliko prilika za odvojiti se na veću razliku, nisu uspjele slomiti otpor Plamenih koje su se konstantno vraćale u priključak.

Prvo poluvrijeme bolje su odigrale gošće koje su na odmor otišle s prednošću od tri poena 42-39. Kroz treći period Plamene su uspjele ponešto podići ritam i do kraja četvrtine okrenuti rezultat na svoju stranu. Tako se u posljednjih deset minuta utakmice ušlo s rezultatom 61-60.

Ključnim za rasplet utakmice pokazao se ulazak u posljednju četvrtinu. Nakon što su Lavovi kratkotrajno preuzeli vodstvo 65-63, Plamene su furiozno odgovorile serijom 13-0 u sljedećih pet minuta, i odvojile se na pokazat će se nedostižnih +11 (76-65), u 37. minuti utakmice. Do kraja susreta više nije bilo nikakve neizvjesnosti, a gošće su uspjele tek ponešto ublažiti konačni poraz.

Jelena Ivezić odigrala je još jednu briljantnu utakmicu ove sezone te je s 33 postignuta poena predvodila naš tim do pobjede, pratile su je Nevena Vučković sa 17, i Marija Kešeljević 13 koševa. U listu strijelaca upisale su se još Kira Lowery s 8 i Emilija Podrug  sa 7 poena.

Kod gošći prvo ime bila je Aguehil Fajardo s 26 postignutih koševa.

ŽKK Plamen Požega – KK Lavovi Brčko 78:72(27:23, 12:19, 22:18, 17:12)

STATISTIKA

Nakon šest odigranih utakmica, Plamene zauzimaju pretposljednje mjesto u skupini A s omjerom 1-5.

Izabranice Vladimira Englmana nemaju previše vremena za odmor jer ubrzo slijede obveze u domaćem prvenstvu. Već u  u subotu, 04. studenog, u sklopu 6. kola Premijer lige na svom parketu (SD Tomislav Pirc) dočekujemo aktualnog prvaka Ragusu, Susret je na rasporedu od 16.00 sati, a ulaz u dvoranu je besplatan. Dođite i podržite cure u borbi za nove bodove.