Plamene preko KAŽL-a do pete uzastopne prvenstvene pobjede

U 8. kolu domaćeg prvenstva košarkašice Plamen Požege na domaćem su terenu svladale Košarkašku akademiju Žana Lelas 68:60, i tako stigle do pete uzastopne pobjede u Premijer ženskoj košarkaškoj ligi Hrvatske.

Izabranice Vladimira Englmana bolje su otvorile susret i većim dijelom prve četvrtine imale su rezultatsku prednost. Ipak u završnici prve dionice KAŽL podiže ritam, veže nekoliko dobrih reakcija na oba kraja terena te nakon prvih deset minuta igre ostvaruje prednost od šest koševa (18-24).

Ključnom za rasplet dvoboja pokazala se druga četvrtina, u kojoj su Plamene odigrale gotovo savršenih 10 minuta košarke kako u obrani tako i u napadu – te su taj period igre dobile s gotovo nestvarnih 20:2, i otišle na poluvrijeme s prednošću (38:26).

U nastavku susreta Požežanke su rutinski održavale protivnika na nedostižnoj razdaljini od 12  do 19 koševa razlike, sve do same završnice dvoboja kada KAŽL koristi nekoliko minuta totalnog opuštanja u domaćim redovima i na koncu smanjuje zaostatak na konačnih -8.

Jelena Ivezić još je jednom predvodila listu strijelaca kod Plamen Požege sa 17 postignutih koševa, 12 je ubacila Emilija Podrug, po 11 Lea Miletić i Nevena Vučković, 10 Martina Kujundžić te 7 Kira Lowery.

S druge strane u redovima splitskog premijerligaša najistaknutije bile su Klara Rimarčuk s 23 te Petra Božan sa 16 postignutih koševa.

ŽKK Plamen Požega – KA Žana Lelas 68:60 (18:24, 20:2, 21:18, 9:16)

STATISTIKA

Tablica Premijer ženske košarkaške lige nakon osam odigranih kola

Nakon još jedne prvenstvene pobjede Plamene se okreću zadaćama u WABA ligi, gdje će u okviru 8. kola skupine A na domaćem parketu (SD Tomislav Pirc) dočekati beogradski Partizan. Susret je na rasporedu u srijedu 29.11 u 18.00 sati.