Plamene uvjerljive protiv Splita u 2. kolu Premijer lige

U 2. kolu Premijer ženske košarkaške lige Hrvatske, košarkašice Plamen Požege na domaćem su terenu dočekale, i uvjerljivo svladale ekipu Splita rezultatom 98-49. Bio je to prilično jednosmjeran dvoboj u kojem se jasno vidjela razlika u kvaliteti između dvije ekipe. Plamene su vrlo dobrom igrom pitanje pobjednika prkatički riješile već do konca prvog poluvremena, koje su riješile u svoju korist rezultatom 45-20, da bi u nastavku susreta ta prednost samo nastavila rasti sve do konačnih +49.

Jelena Ivezić s 19 postignutih poena predvodila je listu strijelaca kod domaćina, 15 poena ubacila je Nevena Vučković, 14 Lea Hrmić, 12  Martina Kujundžić, po 10 Lea Miletić i Lara Benić.

U gostujućem timu bolje od ostalih bile su  Dora Čipčić s 21 poenom i 10 skokova te Petra Bošnjak s 11 postignutih poena.

ŽKK Plamen Požega – ŽKK Split  98:49 (19:10, 26:10, 31:17, 22:12)

STATISTIKA

Nakon dva odigrana kola Plamene predvode ligašku tablicu s maksimalnim učinkom, kojeg također imaju i Košarkaška akademija Žana Lelas  te Medveščak na 2. i 3. mjestu.

Izabranice Vladimira Englmana nemaju previše vremena za predah, jer novi izazov čeka ih već u srijedu 11. listopada, (18.00) sati, kada će u sklopu 2. kola regionalne WABA lige gostovati u Beogradu kod ekipe Partizana.

(Foto : Damir Mrkojević – Mrkva)